VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali dirbantieji savarankiškaiBalandžio 16, 2020

VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali dirbantieji savarankiškai

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Mokesčių inspekcija Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt 205 tūkstančiam šalies gyventojų, vykdančių individualią veiklą, suformavo metines pajamų deklaracijas. Tauragės rajone  šiuo metu individualią veiklą pagal pažymą vykdo 1406 gyventojai, o veiklą su verslo liudijimais – 583 gyventojai. Jie deklaracijas gali pildyti nuo balandžio 15 dienos. Pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti šiemet reikia iki liepos 1 d.

 

„Deklaravimas vyks etapais – trečiadienį pradėjo deklaruoti savarankiškai dirbantieji, o po savaitės, balandžio 22 d., ir visi kiti gyventojai. Šiemet kitoks deklaravimo principas - nelieka pilkos GPM308 formos, deklaruosime klausimų–atsakymų principu. Be to, šiemet deklaruoti laiko bus daugiau, kadangi deklaravimo pabaigos terminas nukeltas dviem mėnesiams“,- sako Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

 

Pernai 2724 Tauragės rajono gyventojai, vykdę individualią veiklą su verslo liudijimais ar pagal pažymą, už 2018 m. deklaravo apie 27,4 mln. eurų gautų pajamų. 

 

VMI gavusi trečiųjų šaltinių duomenis, kaip ir kasmet, juos susistemina bei sukelia į EDS. Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, žingsnis po žingsnio atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, informaciją reikės papildyti savo turimais duomenimis, kadangi skirtingai nei daugumai gyventojų (apie 75 proc.), kuriems VMI pateikia pilnai suformuotas deklaracijas, savarankiškai dirbantieji ai disponuoja tam tikra informacija, kurią žino tik jie. Pažymėtina, jog pildant deklaraciją EDS vedlyje gyventojų pateikiama informacija yra išsaugoma automatiškai, todėl nebaigus pildyti ar tęsiant darbą vėliau duomenų  suvesti pakartotinai nebereikės.

 

Konsultacijas telefonu šiemet teiks visos apskričių VMI

Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, o  deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistai visoje šalyje. Jei pildant deklaraciją e. būdu gyventojams kils klausimų, pasikonsultuoti jie galės ne tik paskambinę 1882, bet ir kitais papildomais numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje. Tokiu pat būdu pagalbos sulauks ir gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą, tačiau neturi galimybės deklaracijos pildyti e. būdu per EDS – deklaraciją jiems padės užpildyti konsultantai.

 

Savarankiškai aktualią deklaravimui informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei IDV vykdantiems gyventojams skirtą vedlio vaizdo gidą galima rasti adresu www.vmi.lt, o išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale.

Taip pat aktuali informacija, susijusi su deklaravimu, skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

 

Gyventojai jau gali skirti paramą

VMI primena, jog prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramai tvarka ir forma (FR0512, 4 versija) nesikeičia, juos galima pateikti prisijungus prie EDS. Paremti organizacijas, partijas, profesines sąjungas ar meno kūrėjus šiais metais galima iki liepos 1 d. Informacija, kaip tai padaryti e. būdu: https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Pernai daugiau nei 520 tūkst. šalies gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų  politinėms partijoms,  380 tūkst. eurų -  profesinėms sąjungoms ir 214 tūkst. eurų - meno kūrėjams.

 

[1] Veiklą pagal pažymą šalyje yra įregistravę beveik 146,8 tūkst. gyventojų, o verslo liudijimą įsigiję – 58,5 tūkst. gyventojų

2 Savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurių vykdoma veikla yra įtraukta į ekonominių veiklų, apribotų dėl COVID-19, sąrašą, automatiškai taikomos mokestinės pagalbos priemonės.

 

VMI inform.

  • VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali dirbantieji savarankiškai
  • VMI skelbia pirmąjį pajamų deklaravimo etapą: nuo šiandien deklaruoti jau gali dirbantieji savarankiškai
+370 446 64060 Užduokite klausimą Klausyti internetu
Šiuo metu
Rubrika „Apie mokesčius paprastai“ /kartojimas/
Spaudos Radijo ir Televizijos fondas
Pasivaikščiojimai po Mažąją Lietuvą“
Lietuvos Regioninių Radijo Stočių Asociacija
www.tauragejazz.lt
http://www.bijotai.lt
renginiai
lions
Begimas
https://www.visitpagegiai.lt/

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Prenumeruoti